POŽADAVKY NA BUDOUCÍ ŠTĚŇATA

Nejen na podnět mnoha známých, kteří Daisy obdivují, ale hlavně i z vlastního přesvědčení, že by i rodiny v naší zemi mohli těžit ze skvělých vlastností Godlendoodlů, jsme se rozhodli Daisy připustit. Nastala ale otázka výběru otce štěňat.
Nastavili jsme si primární kritéria. Musí to být pes, který je inteligentní, učenlivý, miluje lidi, je vhodný k dětem, je vřelý a v neposlední řadě nelíná.
Poslední hledisko je důležité hned ze dvou důvodů: 1) Pes, který nelíná, je lépe snášen i alergickými lidmi a dětmi. Štěňátka goldendoodle2) Je to nedocenitelná vlastnost pro lidi, kteří chtějí mít psa doma v bytě či domě, což u většiny rodin předpokládáme. U nás doma, prostě není vidět, (tedy pokud vynecháme misky, místo pro psa a hračky) že psa vůbec máme. Zkrátka nikde nejsou žádné chlupy. Na rozdíl od chovatelů specielně dlouhosrstých psů, kteří mají domácnost jeden chlup.
A také jsme chtěli, aby štěňata zachovala velikost (ne přerostlí ne zakrslí). To proto, aby se hodili nadále jako vodící psi, či psi k dětem. Je nerozumné si myslet, že čím menší pes, tím lépe se hodí k dětem. Malý psi, jsou daleko prudší, bojácnější, často agresivní a proto se k dětem příliš nehodí. Zato větší pes s klidnou povahou dítěti spíše odpustí, když ho bude okusovat, sápat se po něm atd. Jednak proto, že je větší a dítě mu nedokáže způsobit bolest, i když si na něj lehne a také, protože se necítí ohrožen.
Z uvedených charakteristik jsme se rozhodli najít přátelského bílého královského pudla. Kontaktovali jsme několik chovatelských stanic. Důležitým hlediskem výběru bylo, aby se nikde v rodokmenu psa nevyskytoval jedinec s agresivním chováním. Bylo nám doporučeno několik psů. Navštívili jsme je a po pečlivém zvážení jsme nakonec vybrali Daisynce manžela.

HURLEY – DAISYNKY MANŽEL

Nyní šestiletý bílý královský pudl. Když jsme ho poprvé uviděli, byli jsme nadšeni - překrásný důstojný pes, hravý pes s laskavou povahou. Zdravý, také navštěvuje zvěrolékaře jen kvůli pravidelnému očkování.
HurleyS jeho paní majitelkou se věnují agility, Hurley splňuje všechny úkoly s nadšením a dokonce několikrát vyhrál okresní šampionát.
Paní majitelka má dva pudly. Černého a bílého. S oběma chodí do léčebny dlouhodobě nemocných poskytovat canis terapii. Oba psi sem chodí rádi. Ovšem je velký rozdíl v tom s jakými lidmi chtějí spolupracovat. Černý je divočejší a má rád když se mu pacient plně věnuje. Tedy když mu hází míček a nebo ho intenzivně hladí. Naopak Hurley – bílý pudl - si vybírá pacienty, kteří jsou těžce nemohoucí. Snaží se je přimět alespoň k malému pohybu. Sám jim čumákem zvedá ruku a nechá si ji spadnou na záda. Má trpělivost a snahu.
Proto bylo jasné, že právě Hurley je pes, který by byl báječným otcem pro štěňátka. Bylo jen otázkou, zda si s Daisynkou padnou do oka. Jelikož jsme se s paní majitelkou shodli na tom, že nechceme nic podnikat násilím a pokud se příroda nedá a oni se nebudou přitahovat, že je do ničeho nebudeme nutit.
Trošku v obavách jsme přivezli Daisy na první námluvy. Po troše ostychu ze strany naší slečny se do sebe hned zamilovali. Hráli si a dováděli, až jsme se báli, že na „účel“ návštěvy poněkud nepřijdou. Ale přišli. A podařilo se hned na poprvé, což jasně ukazuje na všeobecné zdraví obou psů.
Tedy štěňátka jsou na cestě a jejich nová dobrodružství jsou ve Vašich vřelých rukách.

SOUHRN

charakter štěňat - přátelská, inteligentní, vhodná k dětem (i mírně alergickým či astmatickým), vhodná jako asistenční psi, psovodi, k výcviku agility či canis terapii, psi záchranáři
velikost – 50 –60 cm
váha: 27- 32 kg
srst: měkká, nelínající, tedy se stříhá v odstupu cca 2 měsíců.